Ve čtvrtek 23. září proběhl v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Bedna devátý ročník kulturně zábavného odpoledne nazvaného Bednění.

Akce přilákala více než stovku lidí a podle slov organizátorek – pracovnic NZDM Bedna – si ji návštěvníci užili. Menší děti si nechaly vyzdobit obličeje barvičkami, a malovalo a tvořilo se i v rámci soutěže s názvem Strom života. Výherci v této soutěži, která zahrnovala tři věkové kategorie, si odnesli hodnotné ceny a každý návštěvník Bednění si mohl vyrobit placku s vlastním motivem.

Velkým lákadlem byl proběhlý workshop vedený finalistou soutěže „Československo má talent“, street-artovým umělcem vystupujícím pod jménem Malej Dejv, a úspěch sklidil i workshop plzeňské tanečnice Týny Vostracké.

Pracovnice Bedny se v průběhu odpoledne také ocitly v roli průvodkyň, neboť zájemcům představily služby, které Bedna poskytuje, zodpověděly jejich dotazy a popovídaly si s nimi o tématech, která návštěvníky zajímala.

Bednění se konalo pod záštitou starosty města Jana Konvalinky a bylo také díky finanční podpoře Města Příbram realizováno.