V pondělí 25. ledna se na svém dalším jednání sešlo Zastupitelstvo Středočeského kraje. Celkem bylo projednáno 73 bodů, z nichž některé se přímo týkají obcí a obyvatel našeho regionu.

Schváleno bylo majetkoprávní vypořádání pozemků pro stavbu D4 v úseku Milín – Lety. Obcím Drahlín, Ohrazenice a Věšín bylo schváleno posunutí termínu vyúčtování dotací v rámci Programu obnovy venkova Středočeského kraje. 50 miliónů korun bylo schváleno do Infrastrukturního fondu a jeho tematického zadání životní prostředí a jsou určeny na dofinancování investičních záměrů obcí na vybudování vodovodů a kanalizací, případně čistíren odpadních vod.

Namátkou také uvedu některé ze schválených dotací pro rok 2021 na poskytování sociálních služeb. Přes 30 mil. korun získá Centrum Rožmitál pod Třemšínem, Centrum sociálních a zdravotních služeb města Příbram obdrží 26 mil. Kč, Charita Příbram získá 9 mil. Kč, Charita Starý Knín 33 mil. Kč, Domov Sedlčany 48 mil. Kč, MELA o.p.s. přes 7 mil. Kč, Nalžovický zámek, poskytovatel sociálních služeb téměř 19 mil. Kč, Stéblo z.s. pak téměř 10,5 mil. Kč. Příbramská záchytná stanice obdrží od Středočeského kraje příspěvek na provoz ve výši 2.5 mil. Kč, což je ale pro udržení provozu nedostatečné.

Finanční příspěvek na hospodaření v lesích obdrží například obce Dubno, Milín, Počepice, Hvožďany a Krásná Hora nad Vltavou.

Petr Halada, zastupitel SK