Interaktivní objekt Měkká aréna navrhl a zrealizoval na zakázku architekt, sochař a digitální designer Vojtěch Rada. Částečně jako autonomní umělecké dílo a současně jako atraktivní prostředí pro prezentaci virtuální reality v současném umění. Otevřena veřejnosti bude po polovině prosince 2020, pokud to epidemiologická situace dovolí.

V designové vestavbě o rozměrech tři krát tři metry bude zařízení na virtuální realitu. Prostor je koncipovaný jako kohoutí aréna a zčásti jako měkký vypolstrovaný pokojík. Divák bude vnímat očima pomocí 3D brýlí, zvuk uslyší z reproduktorů a pohybovat se bude pomocí ručních ovladačů. Po obvodu arény je mantinel, přes který budou jeho počínání sledovat další diváci. Uvidí jednání hráče v reálné aréně, ale rovněž budou moci sledovat na monitoru jeho počínání uvnitř digitálního prostředí.

Vojtěch Rada je multimediální umělec – architekt, sochař a digitální designer. Vystudoval Ateliér sochařství na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a Školu architektury prof. Emila Přikryla na Akademii výtvarných umění v Praze. Mezi jeho větší práce patří spoluúčast na vítězném projektu Maďarského pavilonu na 17. Mezinárodní bienále architektury v Benátkách pod názvem Othernity.