Zastupitelé Středočeského kraje za hnutí STAN se ohrazují proti tvrzení zástupců hnutí ANO, že bojkotovali zasedání kontrolního výboru Zastupitelstva Středočeského kraje. Část členů kontrolního výboru se sešla 19. února i přesto, že toto “zasedání” nebylo svoláno podle pravidel Jednacího řádu Zastupitelstva Středočeského kraje  a výborů Zastupitelstva Středočeského  kraje, tudíž dle zástupců STAN v kontrolním výboru nebyl kontrolní výbor svolán řádně.
 
„Důrazně se ohrazuji proti tomu, že jsme něco bojkotovali. Naopak, dodrželi jsme zákon i Jednací řád Zastupitelstva Středočeského, podle kterého jednání svolává předseda výboru. Opíráme se o právní výklad, současně jsme již podali podnět Ministerstvu vnitra, aby nestandardní situaci v kontrolním výboru prověřilo,“ reagoval předseda zastupitelského klubu STAN Věslav Michalik.
 
Dosavadní šéf Kontrolního výboru Středočeského kraje Ivo Šanc (STAN) ze zdravotních důvodů v lednu skončil. Nahradit jej měl kolega ze zastupitelského klubu Pavel Fojtík. Běžnou politickou výměnu ale zhatilo hnutí ANO, když spolu s hlasy ČSSD a KSČM odmítlo Pavla Fojtíka zvolit předsedou výboru.

 
„Pokud by bylo možné, aby výbor svolával někdo jiný než předseda, tak by to bylo jistě v jednacím řádu uvedeno. Článek 19 totiž s nepřítomností předsedy nepočítá. Tudíž by ani neměli místopředsedové svolávat jednání výboru. Bude bohužel nezbytné vyčkat do volby předsedy výboru zastupitelstvem. Pro jiný výklad ani není důvod, protože zastupitelstvo může předsedu kdykoli zvolit a zajistit tak funkčnost výboru,“ uvedli ve svém prohlášení ze 14. února oba členové kontrolního výboru za hnutí STAN Pavel Fojtík a Martin Macháček.

Ing. Věslav Michalik, CSc, předseda klubu zastupitelů STAN