V našem městě se tento týden otevírá nové luxusní kadeřnictví Splašené nůžky. Slavnostní otevření je ve čtvrtek 11. dubna v 19 hodin.

Jak už název napovídá, jedná se o novou hru příbramského divadla. Inscenace Splašené nůžky je detektivní komedie, v níž velkou roli kromě vyšetřovatelů hrají samotní diváci. Ti jako svědci musí vyšetřit zločin a usvědčit vraha.

Majitelem luxusního kadeřnictví je Tony Řezníček, extravagantní vlasový specialista a svérázná mladá kadeřnice Barbara Marková. Jejich klientela je opravdu pestrá. Mezi návštěvníky patří obchodník se starožitnostmi, pán s vizáží stavebního dělníka, dáma z vyšší společnosti či suverénní mladík. Takové obyčejné kadeřnictví. Ale jen do doby, než je v bytě nad kadeřnictvím zavražděna majitelka domu, klavíristka Isabela Czerna.

Splašené nůžky napsal v roce 1963 německý dramatik Paul Pörtner jako interaktivní detektivní psychodrama. Koncem sedmdesátých let se námětu chopili Američané Bruce Jorda a Marylin Abramsová. Původní verzi přepracovali a vytvořili z ní komedii s detektivní zápletkou plnou herecké improvizace. Dodnes se hraje v Bostonu a je zapsána v Guinessově knize rekordů, jako druhý nejdéle uváděný nemuzikálový titul na světě (první je londýnské nastudování Pasti na myši).

Pod taktovkou Milana Schejbala se v rolích představí Martin Dusbaba, Eliška Nejedlá, Vladimír Senič, Petr Florián, Helena Karochová a Robert Tyleček.

Reklama: