V současné době jsou v okolí města dva lesoparky, kde se začalo s úpravami a které je možné využit pro aktivní odpočinek. Je to Litavka a Padák. V poslední době se hovoří o rozšíření lesoparku na Padáku. Je už i připravena studie. V lesoparku u Litavky, zejména v první části za tenisovými kurty, už byly také úpravy prováděny.

Tyto lesoparky jsou ale z některých městských částí dost daleko. Když se do lesoparku vydáte ze staré Příbrami, musíte autem nebo dopravou poměrně zatíženými silnicemi a s rizikem na kole.

Bylo by proto dobré upravit i lesoparky a další lesíky ve městě a okolí. Přímo uprostřed se nachází Čertův pahorek, lidově zvaný Čerťák. Z jeho nejvyšší části je krásný rozhled směrem na jih. Můžeme se odsud zahledět směrem na Brod, Žežice a odvaly šachet. Mohl by být krásnou protiváhou zdejších paneláků.

Tzv. Čerťák by mohl být příjemným místem pro obyvatele okolních věžáků.

Jako další by bylo dobré upravit lesík Koráb na Březových Horách a lesíky na Drkolnově kolem silnice na Rožmitál. Lesík na Drkolnově, který se nachází mezi silnicí na Rožmitál a fotbalovým stadionem je docela zanedbaný. I zde by mohl vzniknout lesopark.

U Drkolnova by mohl vzniknout příjemný lesopark. Zatím tu smutně čeká rozbitá lavička obklopená nepořádkem.

Úpravy by spočívaly ve vybudování pěšin, míst na odpočinek jako jsou lavičky, altánky, možná by se sem hodil i gril na opékání jako na Litavce. Můžou zde být i herní prvky pro děti, jako například houpačky, prolézačky a další. Své místo by tu mohly nalézt i informační tabule o flóře a fauně nebo něco z historie města a okolí Brd. Může tu vzniknout i naučná stezka – podobně jako na Padáku a Litavce,“ píše Vladimír Srnka.

Co si o jeho nápadu myslíte? Pište nám do komentářů na Facebooku. Vaše názory nás zajímají.

Reklama: