Příbramský masakr motorovou pilou a sekerou

Sekery, které holí chlupy, ruční pily dlouhé 2 metry, motorové pily s výkonem přes 70 koní, řetězy řítící se rychlostí přes 200 kilometrů v hodině, silní chlapi, férový sport - tak to vše znamená TIMBERSPORTS!

Letos jste měli příležitost si tento sport obhlédnout při Family Festu na Nováku, druhou šanci budete mít v sobotu 15. září od 12 hodin v areálu Letního kina Příbram. Vstup na zhruba pětihodinovou show vhodnou pro všechny, od těch nejmladších, až po ty nejstarší, jak muže, tak ženy a děti, je zdarma.

V rámci programu vystoupí 18 nejlepších evropských sportovních dřevorubců v čele s Martinem Komárkem (držitelem 4 stříbrných a 5 bronzových medailí z mistrovství světa a 5 zlatých medailí z mistrovství Evropy), kteří si během akce „střihnou“ kvalifikační závod Mistrovství ČR 2018. MČR pak proběhne 28. září v Písku. Závodit se bude ve 4 disciplínách – 2 se sekerou, 1 s ruční pilou a 1 s motorovou pilou. Martin Komárek má kvalifikaci na MČR již za sebou, ale pro diváky předvede velice atraktivní exhibiční show.

Celý program bude řídit zkušený moderátor, který čas mezi disciplínami vyplní vědomostními soutěžemi pro diváky, jak ty dospělé, tak pro děti.

Pár zajímavostí

Tento neobvyklý sport vznikl před 35 lety v USA. Vybavení pro jednoho závodníka přijde na cca půl milionu korun. Velká motorová pila váží 27 kilo, sekera 19 kilo. Dřevo, se kterým sportovci pracují, pochází z topolu černého černého.

Reklama: