Nadějní zápasníci předvedli, co Příbram může nabídnout v ringu, naposledy v dubnu na světovém poháru v kickboxu v Innsbrucku. Všichni tři zástupci příbramského klubu Pankration Gym odsud přivezli pás pro vítěze. Klub vznikl v roce 2010, za krátkou dobu vychoval dva mistry světa a medaile z mistrovství republiky a dalších prestižních závodů sbírá jak na běžícím pásu. Jeho zakladateli jsou manželé Vesečtí, zkušení závodníci a medalisté z mistrovství světa.

„Není pro nás důležité hromadit úspěchy, ale vychovávat silné a vyrovnané osobnosti,“ říká Mgr. Renáta Vesecká, zakladatelka klubu, mistryně světa v kickboxu a mistryně republiky v boxu. Křehké, ale silné trenérce se rozhodně dá věřit. Stejné principy koneckonců prosazuje i ve svém občanském povolání jakožto pedagožka na OA a VOŠ Příbram. Její svěřenci jsou skvělá parta a kromě odvahy a sebedisciplíny jim nechybí ani smysl pro přátelství a fair play. A o mnohých z nich ještě určitě hodně uslyšíme.

Magda Jakoubková, Marie Roubíková, Jiří Holeček a Josef Mudra – tihle kluci a holky netráví většinu času u počítače.

Skvělé vyhlídky má například teprve patnáctiletý Jan Mašek, který z červnového Mistrovství ČR v MMA přivezl zlato. O rok dříve vybojoval na Mistrovství ČR v K1 (kategorie kickboxu) bronz, stejně jako v prestižní soutěži EUROPEAN CUP v roce 2016 i 2017. Jeho hvězda stoupá strmě vzhůru. Příbram má (nejen) v ringu velkou budoucnost.

Teprve patnáctiletý Honza Mašek je velkou nadějí týmu. Pro Příbram už vybojoval mimo jiné zlato na MČR v MMA.
Reklama: