Na podzim tohoto roku se Česká pirátská strana zúčastní komunálních voleb v Příbrami.

V primárních volbách byl zvolen lídrem kandidátky Antonín Schejbal (21 let). Schejbal je v současné době předseda krajské organizace středočeských Pirátů. Kromě toho pracuje na částečný úvazek jako asistent poslance, studuje management se zaměřením na sport na Univerzitě Karlově a ve svém volném čase pořádá hudební akce a hraje jako DJ v rámci příbramského uskupení Overdose Music.

„Čeká nás hodně práce, naše město prošlo poslední dobou velkou řadou změn k lepšímu. Na druhou stranu je nutné si uvědomit, že veškerá modernizace je třeba dělat zodpovědně a transparentně. Právě k tomu chtějí příbramští Piráti přispět,“ uvádí lídr pirátské kandidátky Antonín Schejbal.

Dalších pět kandidátů bude zvoleno v nejbližších týdnech, ostatní místa na kandidátce již budou řešena formou usnesení místního fóra Pirátů. V závěrečné fázi je i příprava programu. Tým sestavující tento program se skládá z lidí z oblasti kultury, IT, školství, letectví a spolupracuje s ním i poslankyně Lenka Kozlová. Věříme, že nám to dává dostatečný názorový a zkušenostní rozptyl pro tvoření kvalitního komunálního programu.

„Když jsme před 4 lety poprvé v Příbrami postavili  pirátskou kandidátku, nedoufali jsme, že na radnici usedneme a nakonec jsme skončili s výsledkem 1,68%. Tou dobou existovali příbramští Piráti půl roku a kromě jedné malé předvolební akce žádná kampaň nebyla. Po 4 letech jsme v úplně jiné pozici vzhledem k výsledkům podzimních parlamentních voleb. V Příbrami jsme skončili druzí a doufám, že uspějeme i komunálu.“, říká poslankyně zvolená za Piráty Lenka Kozlová.

Tyto výsledky dávají celkem dobrý předpoklad, abychom uspěli i v následujících volbách. V současné době vítáme dobrovolníky, kteří budou ochotni pomoci s kampaní, zapojit se mohou přes sociální sítě, například přes Facebook Piráti Příbram https://www.facebook.com/PiratiPB.  „

Reklama: