Adrenalin ve městě, 20 překážek a 130 jezdců … To jsou základní informace, které charakterizují městský závod na horských kolech, který se pojede 2. června v ulicích Příbrami a nese název Svatohorský Downtown. Nyní se chystá 2.ročník příbramské zastávky.

Trať závodu dozná oproti loňskému roku částečných změn. „Úpravy a změny jsou důležité hlavně pro závodníky, ale zároveň pro obyvatele města Příbram, které nechceme omezovat a věříme, že se k nim informace o zákazu parkování a částečných uzavírkách dostanou včas a nezkomplikují jim sobotní den,“ sdělil za organizační tým Vlasta Ševr.

Program dne odstartuje v 10:00, kdy se otevřou registrace pro jezdce. „Všem registrovaným i těm, kteří se chtějí registrovat nyní, doporučujeme, aby uhradili startovné v nejbližší době a na účet uvedený v registraci. Vyhneme se tak zbytečné administrativě a frontám na místě,“ sdělil Vojta Hrach, který má registrace na starosti.

Registrace jezdců jsou spuštěny na webu Czech Downtown Series – www.czechdt.cz

Startovat se bude ve 14:30 opět z místa, které je symbolem našeho města – ze Svaté Hory. Cíl bude také stejný – náměstí T. G. M. Zásadní změnou bude vynechání průjezdu Walfdorskou školou. K tomuto úseku byly ze strany jezdců připomínky a my je respektujeme a proto trať povede od Průmyslové školy do Mariánského údolí (okolo Indické restaurace), odkud se bude stáčet do Pražské ulice,“ přiblížil změnu traťmaster Martin Beat Benďák.

Na trati bude několik nových překážek. Jezdci je mohou očekávat již ve Svatohorském sadu a dále také v nové pasáži v okolí Indické restaurace. Tento rok se pojede na dvě kvalifikační kola, která „vygenerují“ finálovou skupinu, která se na trať vrhne v 18 hodin.

Atraktivním bodem pro návštěvníky bude určitě Trail show, která se bude konat na náměstí T. G. M. Ta bude příjemným zpestřením celého dne a přidá další dávku adrenalinu před finálovou jízdou. Na náměstí T. G. M. bude kromě největší finálového skoku také připraven další doprovodný program, stánky s občerstvením, automobilový trenažer, dětský koutek nebo si zde můžete zakoupit tombolu a vyhrát třeba jednu z hlavních cen mezi které patří horské kolo od společnosti Hervis Sport nebo automobil na víkend od Ford Louwman Motor Příbram.

Po celé trati vás čekají fanzony, stánky s občerstvením nebo místa pro bezpečné a pohodové sledování a fandění.

Celá akce a 2.ročník pak vyvrcholí slavnostním předáváním cen v 18:45 a také Wheelabrator exhibicí na cílovém skoku. K pořádném závodu patří také pořádná afterpárty. Ta se bude konat od 20 hodin na Březových Horách v hudebním klubu Za 5 Dvanáct.

Celá Czech Downtown Series je v letošním roce zaštítěna organizační i partnerskou jednotou. Jednotlivé eventy mezi sebou komunikují a ladí detaily a natahují si partnerskou a pomocnou ruku. „Na všech eventech se objeví automobily od společnosti Louwman, vyhrát můžete ceny od partnera celé Série společnosti Hervis, pivo si můžete vychutnat z kelímku Excelent a zahlédnout máte možnost lovce od Jägermeistera. Mediální stránku věci podpoří Prima Cool nejen v Ústí nad Labem,“ představil nové partnery seriálu Vlastimil Ševr, organizátor Svatohorského Downtownu v Příbrami.

Asi tou nejzásadnější změnou je to, že Svatohorský Downtown je pro letošní rok zařazen právě do Czech Downtown Series. „Jsme pyšní, že náš závod se dostal do vybrané společnosti pěti závodů a za to patří díky všem dobrovolníkům a také partnerům,“ zní z úst organizátorů.

První červnovou sobotu budou v okolí trati připraveny:
• 3 DJ stage
• stánky
• BAR a grill
• Soutěže pro veřejnost
• Exhibice
• Afterpárty

Další informace zde nebo na www.pbdowntown.cz a www.czechdt.cz .

Reklama: