Jan Matoušek je objevem letošní sezóny, nejen že je nejlepší střelec týmu, patří také k nejlepším hráčům působících na druholigových hřištích.


Ve velice mladém věku nastupuješ pravidelně za tým dospělých. Jak zvládáš tlak?

Necítím, že by byl na mě kladen nějaký vyšší tlak. Ani se nepasuji mezi tahouny týmu. Jako tahouny beru Petera Grajciara, Rudolfa Skácela a Tomáše Zápotočného. Já se jen snažím hrát, co nejlépe umím a pomoci týmu.

Pomáhá ti v tomto směru i fakt, že máte kádr tvořený převážně mladými hráči? A jak vám pomáhají starší, zkušení hráči?

Jako jedinou výhodu, že jsme mladý beru, že jsem se rychleji dokázal zařadit do týmu. Dávají nám rady ohledně chování na hřišti, čemu se třeba vyhýbat a co naopak dělat, abychom využili naše přednosti.

Co ti dosavadní průběh letošní sezony přinesl s výhledem do tvé budoucí kariéry?

Určitě využívat své přednosti a hlavně chování v osobních soubojích. Jak říká trenér Csaplár, nechovat se jako “dorostenec”.

V sezoně už si nasázel sedm branek a spolu s Peterem Grajciarem jsi nejlepším střelce. Z pozice záložníka se jedná o skvělé číslo, čím si svou produktivitu vysvětluješ?

Jako podhrotový útočník se ode mě takové statistiky čekají. Mám vlastně volný pohyb po hřišti a lépe mohu využít svou rychlost.

Pokud se vám podaří splnit váš cíl a postoupit do nejvyšší soutěže, co by to pro tebe osobně znamenalo?

To nikdo neví, co bude. Ani to nechci řešit. Hlavně se soustředím na nás. Aby jsme zvládli zápasy, které nás čekají.

Kromě fotbalových povinností a cesty za vysněným postupem tě čeká také maturita. Jak zvládáš přípravy na ní v takhle nabitém programu? Co už máš za sebou? A jaký dopad budou mít zkoušky na tvůj fotbalový program?

Po pravdě na jediný, co se zatím učím je účetnictví. Jediný, co mám za sebou, je sloh z Češtiny. Vypadá to, že budu chybět na jediný zápas, jinak by to větší dopad mít nemělo.

Reklama: