"Bod, který by zakázal hazard v Příbrami, znovu zařadíme do jednání zastupitelstva v okamžiku, kdy najdeme shodu v koalici," uvedl na začátku roku 2017 místostarosta Václav Švenda. Tu sice našel, ale část koaličních partnerů změnila názor a TOP 09 se opět jejich předvolební slib nepodařilo prosadit. FOTO: PIXABAY.COM

PŘÍBRAM / Vládnoucí koalici ANO a TOP 09 se ani na třetí pokus nepodařil plošně zakázat hazard ve městě. Včera o tom rozhodlo příbramské zastupitelstvo. Pro opozici, veřejnost, ale i „autora“ vyhlášky TOP 09 bylo velkým překvapením, když  pro jejich návrh část ANO nehlasovala. Přitom před třemi týdny se na plošném zákazu výherních automatů koalice jednomyslně shodla. 

TOP 09 se ani do třetice nepovedlo prosadit vyhlášku, která by ve městě dala hazardu stopku. Pro plošný zákaz hlasovala celá TOP 09  a čtyři zastupitelé za ANO. Proti zrušení hazardu v Příbrami se překvapivě postavila místostarostka Alena Ženíšková, která má v gesci sociální oblast, zastupitelé Roman Mráz, Petr Rotter a Zorka Brožíková.

Nejvíce emocí do zdlouhavého projednávání tohoto bodu vnesl Vladimír Král (Šance pro Příbram). Toho šokovalo vystoupení Ženíškové, která při jednání rady se zákazem souhlasila a o tři týdny později dospěla k názoru, že zákazy nic neřeší.

„Toto snad není možné, co tady tato koalice předvádí. Já jsem v úplném šoku,“ namítal Král. Starosta Jindřich Vařeka (ANO) Krále napomenul, že se nedrží tématu a nedává najevo svůj názor, nýbrž rozpoutává zlo a nakonec mu vypnul mikrofon.

V Příbrami je 37 míst, kde se nacházejí videoloterijní terminály a výherní hrací přístroje. Celkem se jedná o zhruba 292 přístrojů.

Za loňský rok město z hazardu inkasovalo 29 milionů korun, které se staly standardním příjmem do rozpočtu.

 

Reklama: