Při rekonstrukci bytů a rodinných domů často narážíme na zastaralou elektroinstalaci. Při jejich stavbě totiž nikdo nepočítal s tím, že v kuchyni bude stát myčka, rychlovarná konvice, mikrovlnka a mixér, v koupelně pračka a sušička a vyhřívání a chlazení domu bude řešit klimatizace a přímotop.

Staré elektroinstalace často neutáhnou běžný provoz

Máte doma rychlovarnou konvici? Tak si představte, že taková „nenažraná rychlovarka“ spolyká až 2000 W. To je jako kdybychom naráz rozsvítili 20 stowattových žárovek. Když k tomu navíc začneme ještě prát, máme se starou elektroinstalací zaděláno na vyhozené pojistky. Co je ale mnohem horší, tak je přetěžování rozvodů, které jsou z hliníku. V určitých místech se mohou přehřívat a prasknout. Mnohokrát byl upadlý hliník v zásuvce příčinou nejen požáru, ale i úrazu.

Hliník se odstěhoval do Humpolce

Současné předpisy nedovolují používání hliníku v elektroinstalacích. V elektrotechnice představuje doslova rizikový materiál. Časem se deformuje, zhoršuje tak elektrickou vodivost a to může způsobit požár. Při rekonstrukci elektroinstalace si můžete být jistí, že vám hliník v rozvodech v bytě nezůstane.

Rekonstrukce elektroinstalace podle Youtube? V žádném případě!

Elektřina kope. Ročně umírá na zásah elektrickým proudem kolem 15 – 20 Čechů. Zapomeňte na rekonstrukci elektroinstalace svépomocí. Vyhledejte odborníka. Ale ne souseda, který si o tom minulý týden přečetl knihu, ale společnost, která se elektroinstalací zabývá, zná nejnovější normy, postupy i materiály a zaručí se za perfektní stav vaší nové elektroinstalace. Prověří technický stav současných rozvodů, poradí vám, kam se zásuvkami a nabídne komplexní řešení. Od projektové dokumentace přes montáž až po servis a revize elektroinstalací.

Kdo je best na elektřinu?

Jedni z nejlepších „krotitelů“ elektřiny jsou profíci z příbramské společnosti E-BEST. Vždyť si od nich nechávají dělat rozvody i hasiči a to už něco znamená.

Střídavý bude jenom váš elektrický proud. Rozvody s E-BEST jsou vždy jen funkční, spolehlivé a bezpečné.