Příbram – Bohemians 1905: Načala Příbram svou další sérii zápasů bez vstřelené branky?

Bohemka slaví zasloužené tři body. FOTO: ceskatelevize.cz

Příbramští v minulém zápase zastavili nelichotivou sérii proher a ještě horší sérii půstu bez vstřelené branky. Ten se zastavil na 701 minutě, čímž vytvořili nový rekord ligy.

I přesto dokázali s velmi silnými Teplicemi urvat tři body a tak s vírou, že už bude jen líp, vyrazili vzhůru do pražského Ďolíčku, kde to nemívá lehké žádný soupeř. Domácí Bohemka, která se aktuálně nachází na dvanácté příčce, stejně jako poslední Příbram nutně potřebovala bodovat.

A prognózy dávali za pravdu Bohemians, kteří tradičně na domácím stadionu podpořeni mohutnou a bouřlivou atmosférou svých fanoušků byli první půli aktivnější a brankář Hruška musel dvakrát zachraňovat lehkovážnou obranu Příbrami. I hosté však vystrčili růžky, když už ve třetí minutě zahrozil Majtán, avšak brankář Budínský byl připraven a svůj tým rovněž podržet.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu a jen zásluhou nepřesné finální fáze domácích hráčů se skóre neměnilo dříve, než se o to postaral Berger, v 84. minutě mu naservíroval míč Matúš Mikuš a brankář Hruška byl bez šance, 1:0. V závěru Příbram neudržela nervy na uzdě a žlutou kartu ještě obdržel Krameš a Chaluš.

Bohemka slaví zaslouženě tři body a hosté bez vstřelené branky a jediného bodu odjíždí směr Příbram. Doufejme jen, že příbramští nenačali novou série bez vstřelených branek a nechystají se překonat svůj nedávno vytvořený rekord.