Během včerejšího dne usedl na silnicích bývalého okresu Příbram za volant vysoký počet řidičů pod vlivem alkoholu nebo drog. Jen na Milínsku dopravní policisté zastavili devět vozidel, jejichž řidič byl pod vlivem alkoholu. Největšímu hříšníkovi naměřili 0,93 promile.

Na Sedlčansku pak policie odhalila dva mladíky za volantem pod vlivem drog. „Dvaadvacetiletý muž měl pozitivní test na marihuanu. U devětadvacetiletého řidiče byl zjištěný amfetamin a také skutečnost, že má ještě na více než dva roky uložen zákaz řízení motorových vozidel. Nyní se bude zpovídat z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ komentuje včerejší policejní zásah tisková mluvčí por. Monika Schilndlová

Dopravní nehodu v ranních hodinách v katastru obce Dubenec způsobil pětadvacetiletý opilý muž. Při najíždění na kruhový objezd nezvládl řízení a následně narazil do přenosné dopravní značky. Dechový přístroj posléze u něj ukázal hodnotu 1,65 promile alkoholu. Navíc měl ještě na rok zakázané řízení motorových vozidel. Hmotná škoda se vyšplhala 32 tisíc korun.