Posádky se utkaly ve vodní bitvě

Pět posádek se v sobotu odpoledne utkalo v několika disciplínách 4. ročníku Příbramské neckyády. Klání netradičních plavidel přilákalo do areálu koupaliště několik stovek diváků.

Akci už počtvrté uspořádal příbramský divadelní spolek Půlnoc, jehož členové pro posádky připravili několik soutěžních úkolů. Plavidla mezi sebou změřila síly například v rychlosti, námořní bitvě a nebo tzv. volné disciplíně, kde porota hodnotila především originalitu a nápaditost. „Rozhodování jsme neměly snadné, protože všechna plavidla byla výtečná, ale nakonec se nám nejvíc líbil pravěký vor posádky Kameni,“ říká viceprezidentka divadelního spolku Klára Ctiborová, která porotu tvořila společně s další členkou souboru Terezií Čechovou a předsedkyní byla novinářka Jitka Stefanidesová.

I přes příznivé počasí organizátory trochu zklamal relativně malý počet posádek, ale doufají, že příští pátý ročník bude lepší. Letos poprvé byla možnost si plavidlo postavit přímo na místě z připraveného materiálu a to někteří návštěvníci využili. S touto možností počítají členové Půlnoci i v příštím roce. „Pro příští ročník uvažujeme i o některých změnách, ale všechno je zatím v zárodku, takže zatím nechceme nic moc prozradit, abychom to nezakřikli,“ dodává prezident Půlnoci Ondřej Dufek.

Hudebně celé odpoledne doprovodila skupina Paradox band, která zkušeně míchala vlastní skladby s osvědčenými hity a společně s kláním pěti posádek návštěvníkům zpříjemnila sobotní odpoledne na příbramském koupališti.