ilustrační foto

Příbramské policii se podařilo v krátké době dopadnout třiadvacetiletého muže, který vykradl v červenci prodejnu lahůdek. Totožnost pachatele strážcům pořádku pomohla odhalit kamera.

Muž v noci vykopl skleněné vstupní dveře ochodu a odnesl z něj sedm lahví tvrdého alkoholu a osm lahví vína. Celkem způsobil škodu ve výši téměř pěti tisíc korun. „V obchodě však byly monitorovací kamery a z nich se policistům díky dobré místní znalosti podařilo zloděje ztotožnit. Během krátké chvíle ho ve městě také vypátrali. Při zadržení na sobě měl dotyčný stejné oblečení, jako na kamerovém záznamu. V jeho dechu hlídka naměřila 0,83 promile alkoholu. Při výslechu se pachatel k celé věci doznal,“ uvedla příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová.

Muž nebylo pro policisty neznámou osobou, má totiž za sebou bohatou trestní minulosti majetkového charakteru a nedávno se vrátil na svobodu z vězení. Policisté mu sdělili podezření z přečinu krádeže, za což mu nyní hrozí šest měsíců až tři roky odnětí svobody. Muž byl následně převezen do vazební věznice.