Neckyáda na Nováku

Necky, kocábky, vory, koráby a další plavidla v sobotu vyrazí na hladinu příbramského koupaliště Nový rybník. Už tuto sobotu se tam koná čtvrtý ročník Příbramské neckyády, kterou pořádá divadelní spolek Půlnoc.

Zúčastnit se může každý, kdo má rád vodu, smysl pro humor a recesi. Organizátoři připravili pro posádky několik disciplín. „Zatím jejich obsah nechceme příliš prozrazovat, aby některá z posádek nebyla ve výhodě, ale už tradičními disciplínami z minulých ročníků jsou uplácení poroty a tak zvaná volná disciplína, ve kterých se hodnotí především nápaditost a originalita,“ říká k jednotlivým soutěžním úkolům pro posádky viceprezidentka Půlnoci Klára Ctiborová. K úspěchu u poroty samozřejmě může pomoci i originálně vyzdobené plavidlo a posádka.

Kvalita vody Nového rybníka je dobrá, k dispozici soutěžícím i divákům budou venkovní sprchy, chybět nebude ani občerstvení a pro nejmenší budou přístupná i obě dětská hřiště. Vodní klání doprovodí svým vystoupením kapela Paradox Band.

Inspiraci k uspořádání akce našli členové spolku Půlnoc v podobných akcích, které se konají v Březnici nebo Mníšku pod Brdy. „Ovšem jak Březnice, tak Mníšek mají pro konání neckyád nesrovnatelně lepší vodní podmínky. V Příbrami je vlastně pouze jedna vodní plocha vhodná pro tuto akci, ale v minulých letech nám její konání zkomplikoval například domnělý výskyt cerkárií, který se ale nakonec nepotvrdil,“ říká prezident Půlnoci Ondřej Dufek.

Čtvrtá Příbramská neckyáda začíná v sobotu 23. července ve 14 hodin a vstup je zdarma. V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.