Policie dopadla výrobce drog

Příbramští policisté dopadli dva výrobce drog. Během akce s názvem Balvan kromě obou pachatelů zadrželi i pervitin v hodnotě 19 miliónů korun. Jako krytí své činnosti si pachatelé zvolili maskování za sanitní službu.

Sanitku používali jak k přepravě samotných drog, tak i látek pro jejich výrobu. „Obstarali si vozidlo sanitní služby a oděv záchranáře včetně doplňků od nášivek až po boty. Byli velmi precizní, nezapomněli ani zfalšovat průkaz zdravotníka. Čtyřicetiletý muž sanitku řídil a jeho čtyřiatřicetiletý komplic si hrál na pacienta, chtěli se tím vyhnout policejním kontrolám,“ uvedla k případu příbramská policejní mluvčí por. Monika Schindlová. Podle jejích slov byli oba muži v hledáčku policie už několik měsíců.

Strážci zákona zajistili během domovních prohlídek kromě kompletní varny, která byla v rekreační chatě, chemikálií i půl kilogramu pervitinu, pět střelných zbraní, z toho tři nelegálně držené včetně samopalu s tlumičem i optikou, a dále 500 ks střeliva.

Případ si nakonec kvůli velkému rozsahu převzali kriminalisté Středočeského kraje. „Oběma mužům sdělili obvinění ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, kterým za to hrozí osm až dvanáct let pobytu za zamřížovanými okny,“ dodává příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová.