Kulturní léto v Petrovicích

Dřevěné sochy pak ozdobí místa v Petrovicích

Každé léto je v Petrovicích u Sedlčan tradičně spojené s kulturou. To letošní bude především ve znamení hudby.

Letos obec hostí už 6. ročník Mezinárodní pevecké dílny, jejiž účastníci několik týdnů v Petrovicích absolvují pěveckou průpravu pod zkušeným vedením místrů pěveckého a hudebního oboru. „Na závěr celé dílny studenti společně s pedagogy připravili několik koncertů, na kterých předvedou své vynikající pěvecké schopnosti. Celá koncertní šňůra začne v Petrovicích 15. července a také tady 23. července skončí. Mezitím ale účastnící dílny vystoupí například na Svaté Hoře v Příbrami, v Sedlčanech v kulturním domě, v Písku v koncertním sále Trojice a nebo v prostorách polské ambasády v Praze,“ uvedl petrovický starosta Petr Štěpánek. Úvodní koncert v Petrovích se uskuteční v zámeckém parku a v případě nepříznivého počasí v prostorách Obecního domu Petrovice.

Další pozvánka směřuje do zámeckého parku, kde se připravuje na neděli 24. července setkání přátel dechovky. K tanci a poslechu zahraje od 14 hodin kapela Jižani.

Koncem července se pak uskuteční tradiční Petrovické řezbování. Jeho program zahájí v pátek 29. července zábava v zámeckém parku s kapelou Relax. „V sobotu se bude řezat, brousit, hoblovat a tvořit, v neděli od 14 hodin je připravená pro veřejnost vernisáž hotových řezeb s hudebním doprovodem kapely The DOKK. Vstupné na všechny tři dny je zdarma,“ dodává petrovický starosta.